Staszek i straszliwie pomocna szafa

STASZEK I SZTytuł: Staszek i straszliwie pomocna szafa.

Autor: Tomasz Duszyński

Opis: Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie, że pewnego dnia najgorsze koszmary stają się rzeczywistością? Przeprowadzka, nowy dom, nowe gimnazjum, nowi uczniowie i nauczyciele. Staszek doświadczył tego na własnej skórze. Został rzucony na głęboką wodę, w dodatku pełną piranii, boa dusicieli i rekinów. I to przez kogo? Przez własnych rodziców! Jakby tego było mało, w jego nowej szkole ministerstwo edukacji wprowadziło eksperymentalny program – trójki klasowe. Zawody sportowe i naukowe… a to nie wszystko… Czy Staszek jest nastoletnim Supermanem? A może zwykłym gimnazjalistą potrafiącym poradzić sobie w każdej sytuacji? Cóż, w życiu Staszka dzieją się dziwne rzeczy. Chińska szafa w jego pokoju nie jest zwykłym meblem. Wychodzą z niej znani z telewizji i pierwszych stron gazet celebryci. Ma pomagać Staszkowi i jego nowym przyjaciołom? A może stanowi dla niego zagrożenie? Kto wygra klasowe trójki? Czy szafa jest bramą do innego świata?

Książka, od której nie oderwiesz się nawet na chwilę! To opowieść o przyjaźni i honorze… a wszystko z odrobiną magii!

RECENZJE:

Parenting.pl

Co krok to zaskoczenie – recenzja książki „Staszek i straszliwie… pomocna szafa” Oj, długo czytałam tę książkę… Nie dlatego, że nie mogłam się do niej zabrać, ale dlatego, że jest tak obszerna – prawie 350 stron to nie bułka z masłem, gdy ma się oprócz czytania również inne rzeczy do zrobienia! Od razu zastrzegam: jest to tak świetnie napisana powieść, że wciąż jeszcze nie ochłonęłam po jej zamknięciu. I choć spędziłyśmy razem ostatnio sporo czasu, to żal mi , że się już skończyła… Może dlatego, że autor nie napisał jeszcze ostatniego słowa. „Staszek i straszliwie… pomocna szafa” jest dopiero pierwszym tomem, zapowiedzią czegoś naprawdę DUŻEGO.

Granice.pl

Książka „Staszek i straszliwie pomocna szafa” oprócz czarodziejskiego wydźwięku ma również moralizatorską wymowę, bowiem czytając o przygodach chłopców i konkursowych zmaganiach, zyskacie pewność, że to w was drzemią siły i, że zasady fair play są ważniejsze od miejsca na podium. Tym najważniejszym testem nie są bowiem biegi czy test z fizyki, ale … egzamin z życia.

Szuflada.net

Czytając „Staszka i straszliwie… pomocną szafę” miałam wrażenie, że autor dobrze się bawił przy pisaniu tej powieści. Owo uczucie przenosi się w tajemniczy sposób na czytelnika.

Kawerna.pl

Staszek i straszliwie… pomocna szafa   trzyma poziom jednocześnie bawiąc i ucząc. Jeżeli lubicie książki C.S. Lewisa, podobał Wam się Wilken lub po prostu macie ochotę dowiedzieć się jak przyjaciele poradzą sobie z nowym wyzwaniem i niecodzienną przygodą, koniecznie sięgnijcie po tą książkę. To idealny pomysł na prezent wielkanocny dla nieco młodszej młodzieży, która właśnie rozpoczyna swoją całkiem już poważną przygodę z literaturą czytaną jak najbardziej samodzielnie.

Bravo.pl

Powieść czyta się lekko i przyjemnie. Mimo, że książka liczy 350 stron szybko zbliżycie się do jej końca :). Jest to więc pozycja w sam raz na kilka wolnych wieczorów!

Fahrenheit

Ale „Staszek…”ma też coś ciekawego do zaproponowania również dorosłemu czytelnikowi. Bo staszkowe problemy, wzloty i upadki napisane są tak sugestywnym językiem, że otwierają zatrzaśnięte na głucho furtki pamięci i ujawniają na wpół zapomniane wspomnienia. I bardzo dobrze, bo może warto byłoby, miast gloryfikować nasze dorosłe problemy, stresy i walkę o byt, naszym potomkom wmawiać zaś, że łatwo jest tak tylko do szkoły chodzić, wczuć się w psychikę młodego człowieka. Może po części zrozumieć, a po części przypomnieć sobie, jak stresujące może być życie, gdy ma się -naście lat. I może by tak trochę taryfy ulgowej i wsparcia naszym latoroślom, rodzice drodzy? Warto, naprawdę warto sobie to przypomnieć.

Z lektur prowincjonalnej nauczycielki

Doskonała lektura promująca zapominane już dziś wartości. Ale nie tylko owe wartości stanowią o jej bogactwie – jest dobrze napisana, ze strony na stronę zainteresowanie opisanymi w książce przygodami rośnie, a sposób w jaki pokazane zostało środowisko szkolne daje wiele do myślenia.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s