Tam i z powrotem. Podróż T.1

paperback-tam-i-z-powrotem-t-1Autor: Tomasz Duszyński
wydawnictwo: Paperback
 data wydania: 7 maja 2012
 ISBN 9788393248698
 liczba stron: 388
W świetle odległych gwiazd trwa wojna… Tutaj nie ma miejsca na słabości. Flota zbuntowanych androidów Drakka zagraża Federacji. Wydaje się, że dni Sprzymierzonych dobiegły końca, a władzę w kosmosie obejmą bezduszne maszyny… Jest jeszcze jednak chłopak z Ziemi, Maks Barski, który zostaje wplątany w międzygalaktyczną intrygę. Przypadek? A może w rozgrywce macza palce trzecia siła? W otchłani kosmosu trudno odnaleźć drogę do domu. Pozostaje siła woli, męstwo i przyjaźń. Czy Barski przetrwa tę próbę? Przygotuj się na bardzo długą podróż, z przygodą tam… i z powrotem.
RECENZJE:
Muszę przyznać, że Tam i z powrotem Duszyńskiego wypada bardzo dobrze na tle innych, znanych mi powieści tego gatunku. Słowa pochwały na pewno należą się przyjemnemu stylowi pisarskiemu, dzięki któremu książka staję się łatwym i szybkim „kąskiem” do przełknięcia. Do tego dochodzą ciekawe postacie, tajemnicza intryga, wojna w otoczeniu gwiazd i planet – czyli wszystko to, co potencjalny wielbiciel SF ceni sobie najbardziej. Z czystym sumieniem muszę przyznać, że słowa widniejące na okładce – „Space opera która wciąga do ostatnie strony” – są jak najbardziej słuszne. Gorąco polecam!
Czy do czegoś w najnowszej książce Duszyńskiego jestem w stanie się doczepić? Na dzień dzisiejszy chyba tylko tego, że nie miałem ręku od razu tomu drugiego. Nie lubię czekać na kontynuacje intrygujących mnie historii, ale z drugiej strony… wzmaga to apetyt. Czekam więc na dalszy opis przygód Maksa Barskiego, Aaronii i Tabo (główni bohaterowie), z niepokojem patrzę na los Federacji i mam nadzieję, że fikcja długo jeszcze pozostanie fikcją.

Papierowe Miasta

Myślę, że przygody Maksa spodobają się każdemu. Żałuję, że mój brat, wielki fan Gwiezdnych Wojen nie czyta. Podsunęłabym mu Tam i z powrotem i jestem pewna, że spodobałaby mu się. Może kiedyś zmieni zdanie na temat czytania, a wtedy skorzystam z okazji i wcisnę mu Podróż.

Qulturka.pl

Jednocześnie autor daje w książce do zrozumienia, że zna oczekiwania młodych ludzi i ich marzenia. Któryż współczesny chłopak nie żyje legendami salonów gier, umiejętnościami przechodzenia poziomów? Barski i Tabo dostają się w sam wir wojennej zawieruchy i doświadczają niezapomnianych, gwiezdnych przygód. Książka znakomita dla młodszych nastolatków, jako przyjemna lektura na jesienne wieczory. Coś w przerwie między grami komputerowymi…

Fantasy-bestiairum

Tam i z powrotem Duszyńskiego wypada bardzo dobrze na tle innych, znanych mi powieści tego gatunku. Książkę czyta się bardzo szybko. Jeśli już wciągniemy się w tę historię, nie wypuści nas ona aż do przewrócenia ostatniej strony. Znajdziesz tam czytelniku przyjaciół i wrogów o jakich Ci się nawet nie śniło, a fantazyjne planety odbiorą Ci dech w piersiach. Dlatego serdecznie polecam wszystkim tą książkę!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s